fbpx

O nas

Bujnie to studio projektowe i manufaktura specjalizująca się w designie roślinnym.

Czysta forma i precyzyjne, ręczne wykonanie to cechy charakterystyczne naszych projektów. Wszystkie produkty tworzymy w sposób, który pozwala skupić uwagę na roślinie i wyeksponować jej naturalne piękno. Oprócz cech funkcjonalnych, bardzo ważna jest dla nas estetyka. Chcemy, by bujne elementy wyposażenia stanowiły elegancką, graficzną ozdobę każdego wnętrza. Niezależnie, czy mowa o domu, biurze, restauracji, czy hotelu.

Poza stałą ofertą, wykonujemy również projekty indywidualne. Ze stali jesteśmy w stanie stworzyć wszystko, dlatego realizujemy nawet najśmielsze wizje architektów!

Nasza misja

Od początku istnienia Bujnie mamy jedną misję – przywrócić naturze należyte miejsce w naszym codziennym życiu. W domach, mieszkaniach, biurach i miastach!

Według badań, w latach 50. miasta zamieszkiwało 30% ludzi na świecie. W 2016  już 54%. Jeśli zaś wierzyć prognozom, to w 2050 blisko 2⁄3  ludzi na Ziemi będzie mieszkać w miastach. Spędzając blisko 90% swojego życia we wnętrzach, tracimy kontakt z naturą, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu stanowiła integralny element naszego życia.

Biophilic design

Stworzyliśmy Bujnie, by wprowadzać rośliny w przestrzeń domów, biur, punktów usługowych i miast. Każdego dnia pomagamy w organizowaniu zieleni, tworząc estetyczne i funkcjonalne rozwiązania.

Projektujemy w zgodzie z filozofią biophilic designu. Oznacza to, że w centrum naszej pracy zawsze stawiamy człowieka i jego potrzebę obcowania z naturą na co dzień.

Wierzymy, że minimalistyczny i ponadczasowy design zachęca do wprowadzania zieleni do wnętrz jak i pomaga w jej estetycznej organizacji.

Rzemiosło

Tworząc Bujnie od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć pełną kontrolę nad procesem produkcji. Dlatego stworzyliśmy manufakturę w której wspólnie z lokalnymi rzemieślnikami wcielamy w życie wszystkie bujne projekty.

Nasze produkty od początku do końca powstają w Polsce na Śląsku.